Slide background
Diş Hekimliği Hastanesi

Hasta Bilgilendirme


Fakültemizde ilk muayenesini olacak hastalarımızın fakülteye gelip hasta kabul bankosuna kimlikleri ile birlikte başvurmaları gerekmektedir. Kimliksiz başvuru kabul edilmemektedir.

Fakültemiz, SGK ile yaptığı sözleşme çerçevesinde SGK ve yeşil kart mensubu tüm çalışan ve emekli hastalara hizmet vermektedir. Özel sigortası olanlar veya SGK güvencesi olmayan hastalar belirlenen bir ücret karşılığında fakültemizde tedavilerini yaptırabilirler. Sistemden yapılan sorgulama sonucunda onay alınan tüm hastalarımız fakültemizde ücretsiz olarak tedavi görebilirler.

Hasta kabul bankosundan kayıt yaptırdıktan sonra kendilerine verilen sıra numaraları ve hasta kartları ile birlikte Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi bölümünde ilk muayenelerini yaptıran hastaların gerekli görüldüğü takdirde radyoloji bölümünde diş radyografileri istenir. İlgili hekim tarafından muayenesi tamamlanan hastalarımız; muayene bilgilerinin verilen hasta kartlarına kaydedilmesinin ardından gerekli kliniklere yönlendirilir. Daha sonra her bölümden randevu alınması gerekmektedir. Hastaya ilk başvuruda verilen hasta kartının mutlaka her randevuda yanında olması gerekmektedir. Bu kart yanında olmayan hastalarımız ilk muayenelerini tekrar olmak zorundadırlar.