Slide background
Diş Hekimliği Hastanesi

Dekanın Mesajı


Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler ve Saygıdeğer Ziyaretçilerimiz,

Mersin Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak; alanında deneyimli öğretim üyelerini bünyesinde barındıran ve gün geçtikçe yeni akademik ve idari personelin katılımıyla kadrosunu zenginleştiren yapımız ile size hizmet sunmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Mersin Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Tıp Fakültesi ile aynı yerleşkede olmanın sunduğu avantajlar ile birlikte; eğitim için gerekli tüm alt yapının tamamlandığı derslikler ve klinik donanımımız, simülasyon laboratuvarlarımız, bilimsel çalışmaların uygulandığı İleri Teknoloji Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi ile güçlü bir eğitim ve araştırma kurumudur.

Kampüsümüz; üniversite kültürünü oluşturan zengin spor, sanat ve sosyal yaşam alanlarını içinde barındırmaktadır. Ayrıca güncel literatüre ulaşma kolaylığı sağlayan donanımlı bir kütüphane de kampüsümüz içerisinde yer almaktadır. Dinamik bir öğretim üyesi kadrosu ile çağdaş standartlarda kaliteli eğitim, öğretim ve sağlık hizmeti sunmanın bilinci ve Türkiye’nin çağdaş diş hekimlerini yetiştirme hedefi ile yolumuza devam etmekteyiz.

Saygı ve Sevgilerimle…


                                                                                                                                             Prof. Dr. Gülfem ERGÜN

                                                                                                                                                     Kurucu Dekan